Kreacja na oficjalny bankiet – czym się kierować podczas wyboru?

Eleganckie spotkania i imprezy wymagają oficjalnego stroju. W zależności od rodzaju wydarzenia może go tworzyć sukienka, koszula i spódniczka lub ewentualnie spodnie w kant. Wizytowa sukienka sprawdza się jednak najczęściej.

Zanim zdecydujesz, co założyć na bankiet, musisz zastanowić się nad tym, jaki dress code będzie tam obowiązywał. Jeśli jest to noworoczna impreza, to granatowa spódniczka i biała koszula mogą nie pasować. Lepiej wówczas rozejrzeć się za tym, co proponuje hurtownia sukienek wieczorowych. Jeśli okazja jest świąteczna albo obowiązują bardzo formalne zasady co do stroju, wybierz kreację w bezpiecznych kolorach. Możesz wówczas rozejrzeć się za małą czarną albo obejrzeć posiadane sukienki wizytowe w odcieniach granatu. Jeśli jednak jest to niewielkie spotkanie biznesowe, odbywające się w dodatku w ciągu dnia, nie przesadzaj z balowym strojem i makijażem. Możesz wtedy postawić na eleganckie spodnie lub spódnicę o długości co najmniej nad kolano, w zależności od Twojej figury i tego, w czym czujesz się najlepiej.

Niezależnie od tego, co założysz, pamiętaj, że odzież ma podkreślać atuty Twojej sylwetki. Będziesz wtedy pewniejsza, a inni ludzie będą Cię lepiej odbierali. Warto więc poświęcić czas na dobranie idealnej kreacji.

Dodaj komentarz