Jak dobrać sukienkę do figury?

Sukienka to najbardziej kobieca część garderoby. Aby jednak wyglądać pięknie w swojej kreacji, powinnaś dopasować jej krój do własnej figury. Dzięki temu uwydatnisz swoje atuty, a jednocześnie sprawisz, że mankamenty sylwetki zostaną zgrabnie zatuszowane.

Czy wiesz, jaki masz typ figury? Mimo że każda pani jest inna, da się wyróżnić pewne cechy wspólne damskich sylwetek i odpowiednio je sklasyfikować. Dzięki temu można łatwiej znaleźć informację na temat tego, jakie ubrania nosić, aby dobrze się prezentować. Być może słyszałaś już o figurze klepsydry, gruszki, tuby czy jabłka. Poniższy krótki poradnik pomoże Ci dobrać sukienki wizytowe eleganckie, jak i kreacje na co dzień.

Typy kobiecych sylwetek

Jeśli jesteś typem gruszki, Twoje ramiona są wąskie, a biodra obfite. Warto więc wybierać stroje, które optycznie poszerzą górną część sylwetki i uwypuklą kształtny dół. Będziesz świetnie wyglądać w kieckach z dekoltem w kształcie litery V i z dopasowanym dołem. Możesz też postawić na bufki albo sukienki nietoperze.

Z kolei panie z obfitym biustem, szerokimi biodrami oraz wyraźnym wcięciem w talii, to posiadaczki figury klepsydry. Ich proporcje są zbliżone do ideału, dlatego najlepiej nie ukrywać ich pod workowatymi ubraniami. Z pewnością każda hurtownia sukienek wizytowych będzie miała propozycję wprost stworzoną do Twojej sylwetki. Najlepiej wyglądasz w dopasowanych kreacjach, podkreślających talię osy.

Tuba określa figurę, charakteryzującą się niewielkim wcięciem w talii, drobnym biustem, wąskimi ramionami i płaską pupą. Jeśli też jesteś kobietą o dziewczęcej budowie ciała, pasuje Ci większość ubrań. Najlepiej wybieraj jednak kreacje, które optycznie zwiększą wcięcie w talii oraz podkreślą piękne nogi. Zrezygnuj z dużych dekoltów, postaw za to na wzorzyste kreacje, żaboty i koronki.

Jesteś panią jabłkiem? Masz szerszą górną część sylwetki i węższy dół. Warto więc podkreślać zgrabne nogi oraz biust. Możesz pozwolić sobie na suknie z większym dekoltem czy odsłaniające łydki.

Dodaj komentarz