Czy kolor sukienki ma znaczenie?

Być może planujesz zakup sukienki i zastanawiasz się, w jakim powinna być kolorze. A może zawsze kupujesz ubrania w zbliżonych barwach? Przed nabyciem kolejnej kreacji warto zastanowić się nad jej przeznaczeniem i przesłaniem, które niosą ze sobą kolory.

Barwa sukienki a Twój charakter

To, jakie kolory Ci się podobają pokazuje pewne cechy Twojej osobowości, a także aktualne potrzeby. Ponadto dobór barw wpływa na to, jak odbierają Cię inni. Przykładowo, jeśli chcesz zrobić pozytywne wrażenie na rozmowie kwalifikacyjnej, wybierz się po sukienki wizytowe w kolorze niebieskim. Dzięki temu szybciej zyskasz uznanie, a jednocześnie barwa ta pomoże Ci zachować spokój podczas spotkania. Z kolei na imprezę, przed którą czujesz tremę, nadadzą się sukienki wizytowe czerwone. Z jednej strony będziesz przykuwać uwagę, co może pomóc Ci w nawiązywaniu kontaktów, a z drugiej sama poczujesz się pewniej. Jeśli jednak nie jesteś osobą odważną, to lepiej wybierz żółtą kreację. Zamiast płomiennej czerwonej kiecki mogą Cię również zainteresować sukienki wizytowe bordowe. Ten odcień jest nieco mniej wyrazisty i doskonale prezentuje się na paniach w każdym wieku. Dodaje im kobiecości i uroku.

Kolory wpływają na odbiór poszczególnych osób, a także otoczenia. Mogą również poprawiać nastrój. Warto też pamiętać, że nie wszystkie barwy pasują na każdą okazję. Na oficjalne przyjęcie lepiej założyć coś stonowanego. Znajomość działania poszczególnych kolorów może pomóc Ci w doborze odpowiednich ubrań, ale też w wystroju wnętrz. Dzięki tej wiedzy możesz świadomie wpływać na przykład na swój humor.

Dodaj komentarz