Biurowy dress code, czyli jak się ubrać do pracy

W części firm obowiązuje formalny dress code, szczególnie dla osób, które piastują w nich ważne funkcje. Konieczność dostosowania się do zasad związanych z ubiorem nie oznacza jednak, że musisz rezygnować ze swojego stylu. Zazwyczaj bowiem można sobie pozwolić na interesujące dodatki albo sukienki wizytowe eleganckie, ale w nieco mniej typowej formie.

Odrobina fantazji w eleganckim stylu

Po pierwsze, najczęściej możesz swobodnie wybierać pomiędzy spódniczkami a sukienkami. Kiedy nie chce Ci się rano prasować koszuli, załóż sukienkę z niegniotącego, ale szykownego materiału. Jednego dnia możesz zaprezentować się w białej, eleganckiej bluzce i granatowej spódnicy za kolano, a innego ubrać czarną, wizytową sukienkę. Dzięki temu Twój styl będzie ciekawszy.

Po drugie, jeśli jesteś na przykład cenioną prawniczką, nie możesz pozwolić sobie na szpilki czy torebkę w zbyt żywych kolorach. Będąc natomiast księgową, prawdopodobnie nie usłyszysz już negatywnych komentarzy, gdy zdecydujesz się na fioletowe buty czy torebkę. Ważne, aby po prostu dostosować swój styl do miejsca i wykonywanej profesji. Jeśli w Twojej pracy obowiązuje dość oficjalny dress code, ale jednak nie jest on bardzo rygorystyczny, korzystaj z tego. Sklep z eleganckimi ubraniami czy hurtownia sukienek wizytowych to miejsca dla Ciebie. Odwiedź kilka butików albo rozejrzyj się w Internecie. Zobacz, jakie ubrania masz do dyspozycji i zainspiruj się. Nawet jeśli musisz być bardzo oficjalna, nie rezygnuj z kobiecych akcentów. Noś piękną biżuterię, podkreślającą kształt Twojej twarzy czy zadbane dłonie. Dobieraj też stroje tak, aby uwypuklić zalety Twojej figury, a ukryć drobne mankamenty. Dzięki temu nawet w stroju biurowym będziesz czuła się piękna.

Dodaj komentarz